Akademia Trenera - EFS

PROJEKT ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY

PROGRAM SKIEROWANY DO OSÓB Z WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

Akademia trenera - kompleksowy program szkoleń dla osób pracujących

Idea projektu

W związku ze wzrostem świadomości przedsiębiorców odnośnie znaczenia przeprowadzania szkoleń oraz ciągłego podnoszenia kwalifikacji pracowników i kadry zarządzającej, konieczne staje się obecnie zwiększenie liczby profesjonalnych trenerów prowadzących szkolenia dla firm i ich pracowników. Projekt „ Akademia Trenera" ma umożliwić rozwój osobisty poprzez karierę trenerską w oparciu o istniejące zapotrzebowanie na rynku szkoleń, związane z uruchamianiem na rynku wielu projektów szkoleniowych dla sektora MSP, w tym także dofinansowywanych.

Metodologia projektu

Stosowana w projekcie metodologia jest koncepcją autorską firmy INWENTA w całości opartą na najbardziej aktualnej wiedzy socjologicznej oraz doświadczeniu z zakresu zarządzania zdobytym podczas wielu lat pracy zawodowej oraz praktyce trenerskiej połączona z metodologią amerykańskiej firmy Inscape dystrybuowaną na terenie Rzeczpospolitej poprzez firmę DGA HCM. Metodologia oparta o testy DiSC pozwala na standaryzację procesu badania potrzeb szkoleniowych oraz poprzez licencję udostępnia Multimedialną Biblioteczkę Trenera zawierającą w sobie pięć gotowych tematów szkoleniowych ( programy, konspekty, materiały itp.).
W naszej koncepcji kształcenia i podwyższania kwalifikacji trenerskich istotę stanowi osiąganie przez trenera założonego celu szkoleniowego w zakresie postaw, wiedzy i umiejętności.

Cel szkolenia

Zapoznanie uczestników z metodologią i technikami nauczania ludzi dorosłych oraz możliwościami zastosowania tych technik w organizacji. Program dostarcza wiedzy i umiejętności potrzebnych do przygotowania i przeprowadzenia tego typu procesu. Wskażemy także, rozwój jakich umiejętności jest niezbędny do skutecznego prowadzenia procesu szkoleniowego oraz weryfikacji jego efektywności.

Uczestnicy szkolenia przejdą certyfikację narzędzia DISC Everything, które pozwala na przeprowadzenie badania potrzeb szkoleniowych oraz zawiera multimedialną biblioteczkę trenera zawierającą przygotowanych 5 tematów szkoleń.

Zakres szkolenia:

• Wstęp do trenowania, rola i umiejętności trenerskie;
• Komunikacja interpersonalna;
• Wystąpienia publiczne oraz badanie potrzeb szkoleniowych;
• Tworzenie programów szkoleniowych;
• Proces grupowy;
• Jak planować zajęcia, ćwiczenia, proces nauczania;
• Sytuacje trudne podczas szkolenia;
• Radzenie sobie ze stresem;
• Organizacja szkolenia;
• Zakończenie szkolenia;
• Sampling - egzamin trenerski;
• Certyfikacja DISC;
• Coaching poszkoleniowy (superwizje).

Odbiorcy projektu

Grupą docelową projektu są osoby pracujące w działach HR chcące rozpocząć karierę w zawodzie trenera, widzące szansę rozwoju swojej kariery w zawodzie trenera, takie które posiadają przy tym predyspozycje trenerskie oraz specjalistyczną wiedzę w określonej dziedzinie biznesowej. Niekoniecznie muszą być to osoby z praktyką trenera. Pomagamy rozwinąć skrzydła również początkującym. Program skierowany do osób zatrudnionych na terenie woj. mazowieckiego.

Finansowanie

Projekt „Akademia Trenera" jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 8.1.1 i współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział w nim jest zatem dla uczestników całkowicie bezpłatny.

 

 

 

Jeśli masz pytanie dotyczące naszych usług

Wypełnij dane kontaktowe, a oddzwonimy lub odpiszemy.


 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Inwenta Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu otrzymywania informacji o produktach i usługach Inwenty (newsletter), w tym zaproszeń na wydarzenia oraz informacji związanych z tematyką HR, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej. Zasady przetwarzania danych można przeczytać pod adresem: (kliknij)

Zapisz się na newsletter Inwenty

Bądź na bieżąco z naszymi promocjami, konferencjami i ofertami pracy.

 
 
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Inwenta Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu otrzymywania informacji o produktach i usługach Inwenty (newsletter), w tym zaproszeń na wydarzenia oraz informacji związanych z tematyką HR, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej. Zasady przetwarzania danych można przeczytać pod adresem: (kliknij)