Standardy Rekrutacji w Inwencie

Inwenta jest firmą doradztwa personalnego, od 2004 roku specjalizującą się m.in. w rekrutacjach na wyższe i średnie stanowiska managerskie oraz wysoce specjalistyczne stanowiska samodzielne. Jako jedna z pierwszych firm na polskim rynku zapoczątkowała projekty związane rekrutacją interim managerów i realizacją projektów czasowych.

Zgodnie z polskim prawem firma Inwenta Sp. z o.o. jest zarejestrowana w rejestrze podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia pod numerem: 1727.

Standardy rekrutacji

Jako firma rekrutacyjna jesteśmy pomostem pomiędzy naszymi Klientami a Kandydatami. Mając to na uwadze zapewniamy najwyższy poziom profesjonalizmu w ramach naszej współpracy obu stronom.

Nasi Kandydaci, mogą mieć pewność, że podczas realizacji projektów rekrutacyjnych zapewnimy im:

 • Poufność i dyskrecję – Wszelkie przekazywane nam przez Kandydatów dane i informacje są dla nas szczególnie ważne i traktowane jako poufne. Informacje przekazywane nam w formie pisemnej, bądź ustnej są wykorzystywane tylko na potrzeby realizowanego projektu rekrutacyjnego i nie są przekazywane osobom trzecim. Nasi Konsultanci są przeszkoleni w zakresie poufności danych i zachowania dyskrecji w trakcie prowadzenia projektów rekrutacyjnych.
 • Bezpieczeństwo – CV naszych Kandydatów jest bezpieczne przechowywane w bazie kandydatów Inwenty, która jest zarejestrowanym zbiorem danych w GIODO. Kandydat musi wyrazić swoją zgodę na zamieszczenie swojego profilu zawodowego w naszej bazie oraz zgodnie z obowiązującym prawem, ma prawo wglądu do danych oraz wprowadzania do nich zmian.
 • Wsparcie – nasz Zespół Konsultantów to profesjonaliści z bogatą wiedzą i doświadczeniem w obszarze rynku pracy w Polsce. Nasi Kandydaci mogą liczyć na nasze wsparcie w trakcie procesu rekrutacyjnego, a także po jego zakończeniu.  Nasi Konsultanci zawsze odpowiedzą na wątpliwości czy pytania ze strony Kandydatów.
 • Zrozumienie – nasze kontakty z Kandydatami są oparte na wielu latach doświadczeń w prowadzeniu różnorodnych projektów rekrutacyjnych. Jesteśmy świadomi, że zmiana miejsca pracy łączy się z podejmowaniem ważnych życiowych decyzji dla Kandydatów. Zawsze staramy się, aby nasza współpraca była komfortowa i wnosiła jakościowo dobre rozwiązania zarówno dla naszych Kandydatów, jak i Klientów.
 • Elastyczność – nasi Kandydaci mogą liczyć na dopasowanie się do ich czasu i potrzeb w ramach możliwości projektowych danego procesu rekrutacyjnego. 
 • Wiedzę  – jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi Kandydatami, przekazujemy im informacje na temat postępów w projekcie rekrutacyjnym na bieżąco, a także dzielimy się z nimi naszą wiedzą dotyczącą ich statusu w projekcie. Część z informacji jakie posiadamy jest zależna od naszych Klientów i niekiedy zdarza się, że niektóre z nich są nieujawniane ze względu na ważność, pilność lub poufność projektu.

Baza Kandydatów

Firma Inwenta przykłada ogromną wagę do zachowania poufności oraz do odpowiedzialności za dane Kandydatów jakimi dysponuje w trakcie prowadzenia projektów rekrutacyjnych. Posiadamy bazę danych zarejestrowaną w rejestrze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych pod numerem 000628/2005.

Podnoszenie swoich szans na rynku pracy

Dla Kandydatów jednym z proaktywnych i ważnych działań w trakcie poszukiwania pracy, a także jako działanie przyszłościowe, jest przekazywanie firmom doradztwa personalnego swojego CV w celu zwiększenia swojej szansy na znalezienie pracy teraz lub w przyszłości. Profil zawodowy Kandydata może okazać się idealny dla obecnie prowadzonego projektu, a także dla projektów kolejnych. CV w bazie firmy rekrutacyjnej podnosi szanse na znalezienie wymarzonej pracy.

Warto jednak pamiętać o rozważnym wyborze firmy doradztwa personalnego, do której wysyła się swoje dane i dokumenty. Warto zwrócić się do firmy, odnośnie której mamy pewność co do jakości i profesjonalizmu świadczonych usług.

Istotnym z punktu widzenia Kandydata i jego konkurencyjności na rynku pracy jest cykliczne uaktualnianie swoich danych przekazywanych do bazy Kandydatów. Raz wysłane CV za kilka lat może okazać się nieaktualne. Warto więc pamiętać o informowaniu firmy, z którą się współpracuje, o zmianie miejsca pracy, podniesieniu swoich kwalifikacji czy zdobytym wykształceniu.

Swoje CV możesz wysłać do nas poprzez formularz dostępny na naszej stronie internetowej: http://www.inwenta.pl/rejestracja-uzupelnij-dane lub na adres rekrutacja@inwenta.pl.

Baza interim managerów

Inwenta specjalizuje się w rekrutacji interim managerów. Jako Partner Stowarzyszenia Interim Managers aktywnie działa  w zakresie podnoszenia standardów pracy w obszarze interim managementu w Polsce oraz promuje interim management wśród polskich przedsiębiorstw i kadry zarządzającej jako nowoczesne i efektywne narzędzie do zarządzania biznesowego oraz sposób na karierę zawodową dla top menedżerów.

Zachęcamy Kandydatów do zapoznania się z możliwościami jakie daje interim management:

http://www.inwenta.pl/interim-management

http://www.inwenta.pl/zostan-interim-management

www.stowarzyszenieim.org

Jeżeli jesteś zainteresowany rozwojem swojej kariery zawodowej w zakresie interim managementu i jesteś otwarty na realizację projektów czasowych zarejestruj swoje CV w naszej bazie interim managerów: http://www.inwenta.pl/rejestracja-uzupelnij-dane zaznaczając na końcu formularza, iż interesują Cię projekty z zakresu interim managementu.

   Ramowy program szkolenia

   Wynik szkolenia

 

 • Rynek pracodawcy czy kandydata
 • Kryteria rekrutacyjne, modele kompetencyjne
 • Najpopularniejsze metody rekrutacji
 • Umiejętności wyciągania wniosków z CV i LM
 • Zasady prowadzenia spotkań rekrutacyjnych oraz rozmów telefonicznych z kandydatami
 • Jak oceniać kandydatów (efekt halo, efekt pierwszego wrażenia...)
 • Doświadczenie i kompetencje- jak je zbadać i weryfikować
 • Sprawdzanie referencji kandydatów
 • Udzielanie feedbacku
 • Wpływ rekrutacji na Employer Branding

 

 

 • Znajomość funkcjonowania współczesnego rynku pracy oraz różnych metod rekrutacji
 • Umiejętność budowania modeli kompetencyjnych dla poszczególnych stanowisk;
 • Tworzenie i stosowanie adekwatnych narzędzi rekrutacji;
 • Umiejętność prowadzenia efektywnych rozmów i spotkań z kandydatami
 • Unikanie potencjalnych błędów w ocenie kandydata;
 • Umiejętne sprawdzanie referencji;
 • Budowania pozytywnego wizerunku firmy w czasie rekrutacji;

 

   Czas trwania szkolenia:  2 dni

 

Więcej informacji na temat szkoleń udziela:

Ewa Szyjkowska

Koordynator Działu Szkoleń

ewa.szyjkowska@inwenta.pl

22 50 234 70

517 296 176

 

Jeśli masz pytanie dotyczące naszych usług

Wypełnij dane kontaktowe, a oddzwonimy lub odpiszemy.


 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Inwenta Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu otrzymywania informacji o produktach i usługach Inwenty (newsletter), w tym zaproszeń na wydarzenia oraz informacji związanych z tematyką HR, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej. Zasady przetwarzania danych można przeczytać pod adresem: (kliknij)

Zapisz się na newsletter Inwenty

Bądź na bieżąco z naszymi promocjami, konferencjami i ofertami pracy.

 
 
 

Zostań Interim Managerem 
> dowiedz się więcej

Wyślij CV