Lato HR-Wrocław 2018

 

Lato HR, Nowy początek w mieście Breslau ....

 

Tak mogłaby zaczynać się nowa powieść Marka Krajewskiego... Tym razem Wrocław był jednak miejscem, gdzie mówiono o przyszłości i znaczeniu działów HR, o tym, jak zmiany pokoleniowe, technologiczne, organizacyjne wpływają na relacje pracodawca - pracownik. Konferencja Lato HR, zorganizowana z inicjatywy Inwenta Sp. z o.o., z udziałem menadżerów na co dzień zaangażowanych w zarządzanie firmami o różnej skali i obszarze działania, miała przynieść odpowiedź jak w obecnych realiach pozyskać i zatrzymać najlepszych pracowników. 

Wszyscy uczestnicy byli zgodni co do jednego, firmy skupione na sobie, prowadzące rekrutacje na zasadzie selekcji, zorientowane wyłącznie na analizę tego, co pracownik może do nich wnieść, są skazane na organizacyjną porażkę. Nawet jeśli będą w stanie pozyskać dobrych pracowników, nie będą w stanie ich utrzymać.  Zaangażowanie pracowników, przyciągnięcie ich uwagi, interakcja - to słowa najczęściej towarzyszące dyskusji panelistów. 

Dzisiaj to firma musi się sprzedać jako atrakcyjne miejsce pracy. Komunikacja w obie strony, budowa zespołu, przyjazne środowisko, przyjazna, spersonalizowana przestrzeń biurowa, identyfikacja z jasno przedstawionymi celami firmy czy work balance to narzędzia niezbędne do tworzenia miejsc pracy przez firmy chcące utrzymać swoją przewagę konkurencyjną.  

Jak doskonale ujął to Matt Domogała jeden z prelegentów  biorących udział w konferencji, mówca motywacyjny, współtwórca energiczniej.pl, liderzy obszaru HR w pierwszej kolejności odpowiedzialni są za to, jak budowana, kształtowana jest kultura firmy mająca ogromny wpływ na każdego pracownika, nie tylko w czasie gdy przebywa w pracy, ale o czym często się zapomina, również poza nią.  Matt uświadomił uczestnikom, że docenianie innych, będące niezwykle istotnym elementem motywacyjnym, liderzy  powinni zacząć od siebie. Tylko wtedy w sposób naturalny osiągną zamierzone efekty. Energia to obok zaangażowania słowo klucz wrocławskiego spotkania profesjonalistów z branży HR. Właśnie na poszukiwanie energii, także w sobie, i sposoby jej inicjowania oraz zwiększania wewnątrz organizacji zwracali uwagę perelegenci Lata HR.

Poniżej mini fotorelacja!

 

 Anna Podlewska, Credit Agricole mówiła
o tym, co daje energię do działania
   Karolina Wrześniewska, Skanska
i magiel kreatywności

   
 Interaktywnie od samego początku!   Kawa z pasją i pasja do kawy - tak
tak ciekawie może mówić tylko Marcin
Wower z Etno Cafe

 

Nabardziej czarujący Mistrz Polski Baristów
- o kawie wie wszystko! Marcin Rusnarczyk,
Etno Cafe

  Mecz wygrwa się w szatni - Ewa Zawada,
Enel Med
 
Nasz gość specjalny z USA - gwiazda
dnia Matt Domogała
  Nasi uczestnicy zmotyowani
do działania :)
 

Kiedy biznes szybko rośnie - zatrudnij
interim managera. Stanisław Wojnicki,
doświadczony interim manager

  Jak znaleźć najlepszego interim
managera? - Beata Bukowska, Partner
Inwenta
 
Prawne formy motywowania pracowników
Anna Chrobot, Olesiński i Wspólnicy
  Motywacja już od momentu rekrutacji
Karolina Sójkowska, Golden Line

I relacja filmowa :)

 

 

 

 

 

Jeśli masz pytanie dotyczące naszych usług

Wypełnij dane kontaktowe, a oddzwonimy lub odpiszemy.


 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Inwenta Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu otrzymywania informacji o produktach i usługach Inwenty (newsletter), w tym zaproszeń na wydarzenia oraz informacji związanych z tematyką HR, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej. Zasady przetwarzania danych można przeczytać pod adresem: (kliknij)

Zapisz się na newsletter Inwenty

Bądź na bieżąco z naszymi promocjami, konferencjami i ofertami pracy.

 
 
 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Inwenta Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w celu otrzymywania informacji o produktach i usługach Inwenty (newsletter), w tym zaproszeń na wydarzenia oraz informacji związanych z tematyką HR, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej. Zasady przetwarzania danych można przeczytać pod adresem: (kliknij)